Malta’da Üniversite Eğitimi

Malta yurtdışı eğitim için en çok tercih edilen ülke olmaktadır. Malta dil okulları çok fazla tercih ediliyor olmasından kaynaklı olarak eğitim sistemi gün geçtikçe gelişmekte ve ilerlemektedir. Malta resmi dilin İngilizce olduğu bir ülkedir. Bunun için de dersler İngilizce olarak verilmektedir. Derslerin İngilizce veriliyor olmasından kaynaklı olarak dil gelişiminize de katkı sağlamış olacaksınız. Tüm bunların yanı sıra Malta’da hayatın ucuz olması ve okul ücretlerinin de maliyetinin uygun olması nedeniyle tercih sebebi olmaktadır.

Malta üniversite eğitim sistemine göre akademik yıl eylül ayında başlayarak, temmuza ayında sonlanmaktadır. Resmi tatil dönemiyse temmuz, ağustos ve eylül ayları olmaktadır.

Malta üniversite eğitiminde lisans eğitimi 3 yıl sürmektedir. Birçok ülkeye kıyasla eğitim süreleri daha kısa olan malta üniversitesi eğitim sistemi olarak İngiltere eğitim sistemine benzemektedir. Çünkü Malta bir dönem İngiliz sömürgesi altındaydı ve İngiliz sömürgesi altında olduğu için İngiliz eğitim sistemini benimsemiştir.

Malta Üniversite Eğitimi Kabul Koşulları

Malta üniversite eğitimine kabul olmak için en az 4 yıllık bir lise mezunu olmak gerekmektedir. Liseyi başarıyla tamamlayan adaylar İngilizce dil bilgilerini de TOEFL ve IELTS sınavlarıyla kanıtlamaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra okul ortalamaları da çok büyük önem taşımaktadır.